Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Сепараторник біомаси 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сепараторника біомаси 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва дріжджів; особливості конструкції та експлуатації сепараторів, іншого устаткування, приладів і засобів автоматики; вимоги до якості дріжджової суспензії, що надходять на сепарацію; технічні умови на дріжджове молоко; способи підвищення продуктивності сепараторів, ступені згущення і скорочення втрат дріжджів; несправності, які потребують аварійної зупинки сепараторів та порядок такої зупинки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технологічний процес сепарації, промивання та згущення дріжджової суспензії кормових або хлібопекарських дріжджів на сепараторах потужністю 35 і більше куб.м/годину. Розподіляє кількість сепараторів, насосів, що включаються в роботу по ступенях сепарації та навантажень на них. Визначає кількість і діаметр мундштуків у барабанах сепараторів за таблицею та установлює їх. Регулює кількість післясепараційної бражки, що підлягає відбору, за допомогою напірного пристрою сепараторів. Запобігає в процесі сепарації понаднормативним втратам дріжджів (пропускам із бражкою) та надмірному ціноутворенню. Обслуговує засоби вимірювання, засоби автоматизації та інше устаткування, що забезпечує роботу високопродуктивних сепараторів, фільтрів, струминних насосів, пристроїв для механічного складання і розбирання сепараторів.