Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оператор приготування розчинів живильного середовища та солей 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оператора приготування розчинів живильного середовища та солей 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес приготування розчинів меляси і солей; технологічні параметри готових розчинів; державні стандарти і технічні умови на мелясу і хімікати, що використовуються, правила обслуговування устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює процес приготування розчинів живильних солей в апаратах-розчинниках. Готує розчин меляси по холодно-кислотному способу із заданою концентрацією основного продукту, вмістом сухих речовин і pH. Транспортує сировину до місця приготування живильних середовищ за допомогою насосів, тельферів, стрічкових транспортерів, елеваторів. Вимірює та відважує необхідні кількості живильних продуктів, води, сірчаної кислоти, хлорного вапна; контролює та здійснює процеси перемішування розчинів мішалкою або стисненим повітрям, відстоювання розчину, перекачування розчинів у збірники і мірники.