Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оператор вирощування чистої культури дріжджів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора вирощування чистої культури дріжджів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес вирощування чистої культури дріжджів; склад і призначення живильного середовища для вирощування чистої культури дріжджів; будову і принцип роботи устаткування; методи запобігання та пригнічення бактеріальної інфекції; методи визначення активності дріжджових клітин; методику відбору проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технологічний процес розмноження та вирощування чистої культури дріжджів під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Готує солодове і мелясне сусло, розчини живильних солей, вітамінних стимулюючих комплексів. Готує та розмножує дріжджі чистої культури. Стежить за процесом розмноження та вирощування чистої культури. Відбирає проби. Очищає засівні дріжджі від бактеріальної інфекції. Обробляє апаратуру синтетичними мийними засобами, забезпечує асептичні умови процесу.