* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник нейтралізації 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника нейтралізації 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва; суть та правила ведення технологічного процесу нейтралізації; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості сировини, готової продукції; правила відбору проб; методику проведення аналізів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде простий технологічний процес нейтралізації кислот, різних розчинів та інших продуктів лугом, аміаком та іншими нейтралізуючими засобами або процесу нейтралізації лужних розчинів кислотами. Готує нейтралізуючі розчини: вапняне молоко, аміачну воду, содовий розчин тощо. Промиває сировину з доведенням до стабільного pH. Перемішує, відстоює, фільтрує, відбілює, вивантажує продукт, промиває реакційну масу від зайвого лугу та кислоти, віджимає масу, центрифугує. Передає продукт на подальші операції. Регулює параметри технологічного процесу, який передбачений технологічним регламентом: швидкість подавання компонентів в апарат, температуру (використовуючи в деяких випадках охолодження), концентрацію тощо за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Провадить аналізи. Обслуговує нейтралізатори, змішувачі, фільтри, теплообмінники, відцентрові насоси та інше устаткування та комунікації. Промиває та дегазує устаткування, перевіряє герметичність системи перед пуском. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування. Розраховує кількість сировини, яка завантажується.