Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник дозування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника дозування 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види та властивості матеріалів, які змішуються; дозування і правила змішування компонентів; фізико-хімічні та технологічні властивості компонентів; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування, транспортних механізмів на дільниці, яка обслуговується; суть технологічного процесу на робочому місці; технологічний режим і правила регулювання процесу; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес приготування різних сумішей сировини і матеріалів заданого складу і дозує їх в апарати. Подає по трубопроводу або за допомогою транспортних механізмів сировину в бункери, приймальні баки, дозатори, мірники. Готує сировину, у разі потреби плавить, готує первинні суміші та розчини. Систематично контролює кількість і якість суміші за співвідношенням компонентів. Подає сировину в різні апарати за допомогою живильників, дозаторів, мірників. Стежить за справністю і нормальною експлуатацією устаткування. Обслуговує транспортери, елеватори, шнеки, живильники різних конструкцій та інше устаткування. Усуває несправності у роботі устаткування. Готує закріплене устаткування до ремонту, приймає з ремонту.