Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Різальник буряків 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника буряків 2 розряду - не менше одного виробничого сезону.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес одержання бурякової стружки; вимоги до якості ножів, правила їх гостріння; умови одержання стружки з буряку різної якості; основи технології одержання цукру з бурякової стружки; способи видалення з бурякорізок сторонніх предметів; ручне та автоматичне регулювання продуктивності бурякорізок; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ріже буряк на бурякорізках з метою одержання бурякової стружки за заданим технологічним режимом. Перевіряє якість застосовуваних ножів, набирає ножі в рами та встановлює їх за допомогою приладів і шаблонів у бурякорізки. Регулює піднімання ножів залежно від якості буряку, що надходить на перероблення. Усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговує. Веде планово-запобіжний ремонт бурякорізок та приводних механізмів.