Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оператор обжарювального апарата 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією виробництва розчинної кави 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва і теплові режими термічного оброблення кави; методи органолептичного визначення якості обжареної кави; будову, принцип дії та правила технічної експлуатації всієї системи автоматичних механізмів та контрольно-вимірювальних приладів апарата.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес термічного оброблення (обжарювання) кави на обжарювальному апараті з пульта керування. Регулює надходження сирої кави на купажування за заданою рецептурою до бункеру обжарювального апарата. Стежить за наповненням обжарювального апарата. Контролює та стежить за режимом термічного оброблення кави, її зволоження, вивантаження та охолодження, роботою каменевідокремлювача. Визначає органолептичним методом закінчення процесу обжарювання кави. Передає обжарену каву пневматичним транспортом у приймальний бункер розмелювального відділення з попереднім зважуванням кави на автоматичних вагах. Проводить чищення апарата, веде технологічну документацію.