Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник оброблення рафінадних голів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи та сутність процесу кристалізації утфелю; фізико-хімічні основи процесу освітлення рафінаду; технологічний режим центрифугування та способи його регулювання; будову, принцип дії та правила технічної експлуатації центрифуги, допоміжного устаткування; схему арматури та сигналізації; правила відбирання проб, слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес освітлення (вибілювання) рафінадних голів клерсом за допомогою відцентрових сил на осаджувальних (відстійних) швидкісних центрифугах періодичної дії під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Визначає температуру і густину заливального клерсу. Завантажує і вивантажує центрифуги. Контролює патокові відтоки під час процесу вибілення. Налагоджує центрифуги на заданий режим. Обслуговує центрифуги, насоси, транспортні засоби. Проводить контрольні аналізи з метою визначення закінчення процесу освітлення.