Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник-фарботерник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологію перетирання на фарботерних машинах; будову машин різних систем; арматуру та комунікації на своєму робочому місці; призначення контрольно-вимірювальних приладів та автоматики; властивості компонентів фарб; технічні вимоги до готового продукту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес перетирання пігментів та фарб зі ступенем перетирання фарбової маси понад 10 мікронів. Регулює ступінь притиску валків, пускає та налагоджує машину. Завантажує пасту на валки вручну шпателем, перекачує за допомогою насосу, тельфером, гідропідйомником. Стежить за перетиранням пасти, періодичністю повернення пасти з вінця валу на повторне перетирання. Додержується температурного режиму поверхні валків. Стежить за системою водяного охолодження. Перемикає швидкості машин для бистроти перетирання. Чистить та промиває машину з частковим розбиранням. Веде облік виробітку продукції та розфасовує її відповідно до технічних умов.