Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оброблювач технологічних місткостей і тари 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: способи миття технологічних місткостей та тари водою, гострою парою; правила та способи оброблення тари розчином формаліну та газоподібним формаліном; порядок використання лугів, кислот; способи приготування, використання мийних, дезінфікуючих засобів; будову та правила експлуатації вимірювальних приладів, ваг, електротавра та інших пристроїв; особливості оброблення алюмінієвої, залізної, залізобетонної та дерев'яної тари.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обробляє технологічні місткості та тару, забезпечує внутрішню мікробіологічну чистоту. Миє, замочує, пропарює технологічні місткості, бочки та іншу тару вручну і на машинах. Стерилізує тару пароформаліновою сумішшю та іншими антисептиками, дегазує аміаком. Очищає, миє зовнішні та внутрішні поверхні бочок, місткостей та іншої тари гарячою та холодною водою, лужним або кислотним розчином, поверхнево-активними речовинами та антисептиками, обкурює; перевіряє правильність обсмолювання та захисне покриття. Відбирає промивні води. Усуває пивний камінь з місткостей. Перевіряє наявність у бочках сторонніх запахів, усуває їх, споліскує. Вимірює місткості зважуванням, мірниками або іншими вимірювальними приладами, записує результати вимірювань. Видаляє старий та наносить новий трафарет, тавро. Підкочує та відкочує бочки. Очищає, вапнує фундаменти технологічних місткостей, прибирає та дезінфікує приміщення. Готує дезінфікуючі розчини. Обробляє пробки.