Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Солодовник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила замочування зерна; фізико-хімічні властивості зерна, яке використовується для приготування солоду та вплив якості солоду на вихід сусла, спирту та інших продуктів; правила відбирання проб; принцип роботи та правила експлуатації устаткування, що обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у процесі вирощування солоду із зерна. Замочує зерно в замочувальних чанах із доведенням вологості до заданого відсотка та забезпечує достатню аерацію, необхідну для початкової стадії пророщування зерна. Завантажує, миє, дезінфікує, перекачує зерно, знімає сплав. Регулює технологічний режим за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Готує дезінфекційний розчин для хлорування води та зерна. Вивантажує зерно із замочувальних чанів і транспортує в апарати пророщування та на тік. Укладає зерно в "постіль". Миє, дезінфікує замочувальні чани. Відбирає проби. Визначає ступінь замочування за зовнішніми ознаками. Веде облік кількості завантаженого зерна в кожному чані.