Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Бісквітник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бісквітника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології виготовлення печива і пряників вручну; правила та прийоми виконуваних робіт; правила обслуговування механізованих процесів обробки тіста; вимоги до якості і консистенції тіста; способи та правила тираження пряників; методи органолептичної оцінки якості пряників і правила їх відбраковування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес формування затяжного, цукрового, здобного печива і пряників різних видів вручну під керівництвом бісквітника вищої кваліфікації. Розминає тісто на ручних вальцях або вручну. Розкачує тісто до визначеної товщини, підсипає його борошном. Ріже, відсаджує або штампує тісто. Виконує іншу роботу за вказівкою бісквітника вищої кваліфікації. Завантажує тісто у ротаційну, штампувальну або тістодавильну машину. Змащує листи. Подає листи до формувальних машин або печей. Контролює якість тіста, що надходить. Розподіляє тісто та обрізки в машині. Укладає готову продукцію на стеккері. Веде процес тираження пряників у барабанах або котлах. Завантажує пряники, заливає їх сиропом, вивантажує та сушить у сушильних шафах або камерах. Відбраковує нестандартні вироби.