Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Радіооператор 3-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи електротехніки й радіотехніки; принцип дії і матеріальну частину обслуговуваного обладнання і апаратури; правила організації радіозв'язку й радіообміну; службові радіокоди; азбуку Морзе; правила технічної експлуатації короткохвильового радіозв'язку; правила технічної експлуатації телеграфного зв'язку; основні причини пошкоджень обладнання та способи їх усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічне обслуговування обладнання приймально-передавальних радіостанцій. Контролює стан електросилового обладнання станцій, обслуговує антенно-щоглові пристрої та допоміжне обладнання, встановлене в радіоцентрі. Настроює на робочі частоти передавачі та приймачі, виконує найпростіші електричні вимірювання та випробування згідно з технологічними картами. Замінює зіпсовані лампи та усуває найпростіші технічні пошкодження. Передає та приймає радіограми азбукою Морзе на літеродрукуючій телеграфній апаратурі. Читає перфоровану стрічку, оформляє радіограми. Веде телеграфну оперативну та технічну документацію. Дотримується графіка радіозв'язку. Передає ключем та приймає радіограми і радіотелеграми "на слух" зі швидкістю від 60 до 90 знаків за хвилину змішаного тексту.