Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Оператор електрозв'язку 3-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: директивні вказівки та інструкції, які застосовуються на даному робочому місці; тарифи на послуги електрозв'язку в межах своєї роботи; розділи правил технічної експлуатації обладнання телеграфного зв'язку, якими користується у своїй роботі; Правила користування телеграфним зв'язком; порядок і контрольні терміни оброблення телеграм; принцип роботи телеграфних апаратів, якими користується; граматику української мови та латинський шрифт; правила ведення телеграфної документації; Міжміські та міжнародні телефонні правила, Правила користування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком; порядок роботи на комутаторах усіх типів; Правила користування місцевим телефонним зв'язком; розділи Закону "Про захист прав споживачів", що стосуються його роботи; Закон України "Про звернення громадян", Інструкцію з інкасації телефонів-автоматів; правила роботи на ЕККА та проведення касових операцій; порядок інкасації, правила роботи на ПЕОМ.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає оплату від абонентів за послуги електрозв'язку, надані в кредит. Приймає телеграми та повідомлення для передачі по факсимільному апарату на касі готівкою та в рахунок авансів. Заготовляє на перфострічці або іншому термінальному пристрої телеграми для передачі. Передає та приймає телеграми телефоном від поштових відділень і в кредит. Приймає і передає повідомлення факсом. Приймає та передає телеграми з використанням сервісних послуг електронних апаратів. Оформляє телеграми й веде телеграфну документацію. Здійснює контроль, обробку й відправку рахунків за послуги електрозв'язку. Веде облік і систематизацію документів у виробничих архівах філіалів підприємства, наводить довідки. Обслуговує на переговорному пункті кабінний комутатор, в який увімкнено не більше 6 кабін. Обслуговує автоматизований переговорний пункт. Приймає та виконує замовлення на міжміські телефонні розмови, здійснює розрахунки. Оформляє бланки замовлень, разові талони, квитанції та інше, веде первинний облік. Кодує бланки замовлень на міжміські та міжнародні телефонні розмови. Веде облік та підрахунок грошей, жетонів під час інкасації таксофонів, обмін копилок, складає акти інкасації. Продає разові талони, жетони та телефонні картки. Виконує касові операції на електронному контрольно-касовому апараті (ЕККА), працює на персональній електронно-обчислювальній машині (ПЕОМ).