Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Антенник-щогловик 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи знань про електричний струм, провідники та ізолятори, атмосферні електричні явища та захист від них, про струм високої частоти, про випромінювання та прийом електричної енергії; правила технічної експлуатації антенних споруд; типи антен та їх характерні особливості; основні знання про призначення і правила роботи з механізмами та вимірювальними приладами, які застосовуються в антенному господарстві; способи паяння і оброблення проводів та тросів; дефекти в антенно-щоглових спорудах та способи очищення від фарби та корозії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює періодичний огляд антенно-щоглових споруд. Перевіряє натяг фідерних ліній, натяг полотен антен, відтяжки щогл, цілісність проводів та їх кріплення, ізоляторів антен та фідерів, перевіряє стан контактних антенних перемичок, болтових з'єднань, зварювальних швів, муфт та втулок. Змащує частини та механізми антенно-щоглових споруд, що труться. Виконує верхолазні роботи, під час яких змазує гвинтові відтяжки щогл та замінює непрацюючі лампи сигнального освітлення. Бере участь у регулюванні натягу проводів і в роботах зі складання, піднімання та спускання за допомогою лебідки полотен антен. Бере участь у роботах з перевірки кабелю і встановлення фідерних опор, анкерів, щогл. Виконує роботи, пов'язані з установленням і настроюванням фідерів. Обробляє проводи та троси. Перевіряє кінцеві вимикачі шлейфа антен. Очищає антенно-щоглові споруди від корозії та фарби. Оформляє технічну документацію на виконану роботу.