Категорія - Керівники |  Галузь - Культура та мистецтво
Інструкція для посади "Головний художник клубного закладу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81. Культура та мистецтво", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 14.04.2000 N 168.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією художника: для спеціаліста не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

Знає та застосовує у діяльності: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; основи трудового законодавства; чинні нормативні документи з питань розвитку художньої творчості; основи теорії та методології творчого процесу; методологію і організацію навчально-виховного процесу; історію мистецтва; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; правила внутрішнього трудового розпорядку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує роботою студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Бере участь у підготовці щорічних і перспективних планів роботи клубного закладу, оформленні художніх заходів. Бере участь у підготовці виставок образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва. Веде заняття з історії образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, техніки і 26 технології живопису, методики організації фотовиставок тощо. Проводить перегляд і обговорення виставок. Організує діяльність студій, майстерень тощо, веде облік занять. Бере участь в організації та художньому оформленні масово-видовищних, вистав, свят, карнавалів, народних гулянь тощо. Бере участь у складанні кошторису витрат і подає його на затвердження в установленому порядку. Головний художник районного будинку культури надає методичну і практичну допомогу профільним колективам району.