* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих електродів
Інструкція для посади "Електродник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 43. Виробництво металевих електродів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України від 18.01.2002 р. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електродника 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову прогартовувальних печей, млинів, електродообмазувальних та брикетувальних пресів, змішувачів, автоклавів, універсальних та спеціальних пристроїв; технічні умови гартування електродів; технологію виготовлення обмазувальної маси в змішувачах та виготовлення брикетів залежно від марки електродів, що випускаються; марки електродів, що виробляються; властивості та склад компонентів обмазувальних мас і їх вплив на якість покриття електродів; взаємодію різних компонентів обмазувальних мас із зв'язуючими матеріалами; правила просівання вибухонебезпечних матеріалів, пасивування феросплавів; товщину покриття електродів різних марок та діаметра; технічні умови та державні стандарти на електроди, що виготовляються у відділенні; методи визначення в'язкості та густини готового силікатного розчину та вимоги до його якості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Наносить покриття на електроди на електродообмазувальних пресах з ручним керуванням та тиском на обмазувальну масу до 500 кгс/кв.см і методом занурення. Гартує електроди в печах безперервної дії з автоматичним та напівавтоматичним керуванням за заданим режимом. Пресує брикети з обмазувальної маси на однотипних брикетувальних пресах високого тиску з ручним та автоматичним керуванням. Готує обмазувальну масу для покриття електродів загального призначення в змішувачах різного типу. Виконує сухе та мокре подрібнення руд, мінералів, феросплавів та інших компонентів, що використовуються під час виготовлення покриття для електродів, порошкового дроту, флюсів, на млинах періодичної і безперервної дії, розтиральних машинах, класифікаторах. Просіває компоненти на механічних ситах різної конструкції з регульованим подаванням їх на сита та вибухонебезпечних матеріалів з інертною добавкою. Розварює силікатну брилу в стаціонарних автоклавах. Регулює технологічні та температурні режими устаткування, що обслуговується, згідно з технічними умовами. Підналагоджує обслуговуване устаткування.