Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих електродів
Інструкція для посади "Готувач обмазки 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 43. Виробництво металевих електродів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України від 18.01.2002 р. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією готувача обмазки 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову змішувачів, дозаторів та спеціальних пристроїв, що обслуговуються; рецептуру складання шихти та обмазувальних мас для покриття електродів загального призначення; правила введення, властивості та способи контролю на густину і в'язкість розчинів рідкого скла; органолептичний метод визначення готовності обмазувальної маси; способи зниження активності компонентів маси введенням в неї окислювачів; вплив чистоти компонентів на якість покриття; номенклатуру компонентів обмазувальної маси; правила користування вантажопідйомними механізмами; технічні умови на компоненти обмазувальної маси.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує обмазувальну масу для покриття електродів загального призначення в змішувачах різного типу. Зважує компоненти шихти та складає потрібні обмазувальні маси для електродів загального призначення згідно з рецептурою. Завантажує компоненти в змішувач, змішує шихту, маркує тару з шихтою, робить контрольне просіювання шихти. Вводить розчин рідкого скла в обмазувальну масу. Визначає консистенцію маси. Вивантажує масу та транспортує її до місця виготовлення брикетів. Миє устаткування.