* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих електродів
Інструкція для посади "Електродник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 43. Виробництво металевих електродів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України від 18.01.2002 р. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електродника 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження електродообмазувальних і брикетувальних пресів різних конструкцій, багатосекційних індукційних установок, тунельних печей, спарених тунельних установок для гартування електродів, різних видів млинів, дозаторів, класифікаторів, змішувачів, пневмотранспорту, автоматизованих та механізованих дозувальних ліній; режими роботи устаткування; технологію процесів, що обслуговуються; фізико-механічні властивості компонентів обмазувальних мас, флюсів, порошкового дроту; вимоги до якості обмазувальних мас для електродів різного призначення; призначення та правила користування складним і точним контрольно-вимірювальним інструментом; причини браку та способи його усунення; правила розрахунку завантаження силікатної брили та води в автоклав, коректування модуля рідкого скла.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Наносить покриття на електроди зі стрижнями із сталі діаметром більше 3 мм на електродообмазувальних пресах з ручним керуванням та тиском на обмазувальну масу більше 500 кгс/кв.см. Наносить покриття на електроди на потокових лініях під керівництвом електродника вищої кваліфікації. Виготовляє порошковий дріт для зварювання та наплавлення на спеціальному устаткуванні. Гартує електроди на багатосекційних індукційних установках, що працюють на струмах високої частоти, в тунельних печах, на спарених тунельних установках з розривом процесу термообробки. Виконує сухе та мокре подрібнення компонентів, що використовуються під час виготовлення покриття електродів, порошкового дроту та флюсів, на млинах з пневмотранспортом і устаткуванням для очищення повітря. Виконує сухе подрібнення вибухонебезпечних матеріалів з інертною добавкою. Готує суху шихту на автоматизованих та механізованих дозувальних лініях. Готує обмазувальну масу для покриття електродів спеціального призначення в змішувачах різного типу. Пресує брикети з обмазувальної маси на брикетувальних пресах високого тиску різних конструкцій, зі змінним розташуванням робочих циліндрів. Розварює силікатну брилу у обертових автоклавах.