Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих електродів
Інструкція для посади "Електродник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 43. Виробництво металевих електродів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України від 18.01.2002 р. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електродника 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні та електричні схеми та схеми керування лініями; правила та способи налагодження і регулювання ліній; причини несправностей в роботі окремих вузлів лінії, способи виявлення та усунення їх; вимоги до якості готової продукції; вплив різних технологічних добавок на властивості обмазувальної маси; правила користування контрольно-вимірювальним інструментом для вибіркового контролю різностінності електродів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Наносить покриття на електроди зі стрижнями із сталі діаметром до 3 мм, зі стрижнями із кольорових металів та сплавів на пресах з ручним керуванням та тиском на обмазувальну масу понад 500 кгс/кв.см. Наносить покриття на електроди на потокових лініях. Дрібнить компоненти, що використовуються під час виготовлення покриття електродів, флюсів, порошкового дроту, на автоматичних і напівавтоматичних лініях з налагодженням їх окремих вузлів та агрегатів. Регулює роботу устаткування. Контролює якість опресування електродів та продуктів подрібнення.