Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво синтетичних каучуків, жирозамінників та продуктів нафтохімії
Інструкція для посади "Вивантажувач блоків полімера 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 20. Виробництво синтетичних каучуків, жирозамінників та продуктів нафтохімії", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією вивантажувача блоків полімера 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу газофазної полімеризації дивінілу; технічні правила приймання стаканів з каталізатором; фізико-хімічні властивості продуктів, що перероблюються і одержуються; будову пересувних кранів, які оснащені пневмопідйомниками; будову полімеризаторів; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Викочує блоки полімеру з апаратів. Розгвинчує кришки полімеризаторів. Очищає внутрішні стінки і днища апаратів від полімеру, підкочує до апаратів візки з готовими до установлення стаканами, установлює в апарати стакани з каталізатором за допомогою пневмопідйомника, який установлений на пересувному крані. Очищає від полімеру кришки і штуцери; установлює та загвинчує кришки апаратів, усуває дефекти, що виявлені під час випробування апаратів на герметичність. Розгвинчує та знімає кришки апаратів, виймає гільзи. Вивантажує з апаратів стакани з полімером і установлює їх на рейкові візки за допомогою пневмопідйомника, відкочує візки зі стаканами у бік. Обробляє синтетичний каучук та завантажує його на автомашини або ковші. Збирає каркаси, завантажує їх в апарат після розкладання пасти. Очищає зовнішню поверхню стаканів та гільз від полімерів, прибирає зачистки.