Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів
Інструкція для посади "Машиніст лакувальних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 53. Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України від 30 грудня 2000 р. N 278. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста лакувальних машин 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і способи налагодження лакувальних машин різних типів; кінематичні і електричні схеми, правила перевірки на точність обслуговуваних машин; гатунки, властивості лаку, емалей і розчинників; способи готування лакувальних сумішей; будову, призначення і умови застосування контрольно-вимірювального інструменту; технологічний і температурний режими грунтування, лакування та емалювання; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує лакувальними машинами під час лакування листів, штабів бляхи і бляшаних банок на задану товщину покриття. Підбирає необхідні гатунки лаку, емалі і лакувальних сумішей. Установлює температурний режим печей при прогартовуванні, відпалюванні та сушінні бляхи після грунтування і лакування. Регулює роботу установки під час сушіння інфрачервоним опроміненням. Налагоджує лакувальні машини. Підтримує задану в'язкість лаку, емалі і задану товщину покриття у процесі роботи. Додержує правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.