Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів
Інструкція для посади "Машиніст лакувальних машин 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 53. Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України від 30 грудня 2000 р. N 278. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії машин і обслуговуваних агрегатів; правила визначення товщини бляхи; температурний режим сушильних агрегатів; правила заправляння машин лаком, емаллю, скипидаром та розчинниками; способи змивання лаку і емалі; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує лакувальними машинами під час грунтування, лакування та емалювання листів, штаб бляхи і бляшаних банок під керівництвом машиніста вищої кваліфікації. Сушить листи бляхи в сушильних агрегатах. Контролює температуру сушильних агрегатів за допомогою ртутних термометрів, пірометричних вольтметрів. Керує розвантажувальним пристроєм. Відбраковує листи за якістю. Заправляє машини лаком, емаллю, скипидаром і розчинниками. Змиває лак та емаль. Замінює гуму. Додержує правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.