Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів
Інструкція для посади "Налагоджувальник устаткування бляшано-банкового виробництва 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 53. Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України від 30 грудня 2000 р. N 278. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією налагоджувальника устаткування бляшано-банкового виробництва 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування різних типів; кінематичні та електричні схеми; правила налагодження і перевірки на точність обслуговуваного устаткування; будову, призначення і умови застосування складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв; геометрію, правила термообробки і доведення нормального та спеціального різального інструменту; елементарні правила підбирання змінних шестерень; систему допусків і посадок; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує автомати і напівавтомати для обробки туб і склепування корпусів банок, повітряно-водяні тестери; преси для виробництва кришок і виготовлення туб: фланцевідгинальні та лакувальні верстати; механічні мішалки. Визначає технологічну послідовність режимів обробки. Підбирає різальний і вимірювальний інструмент та пристрої за технологічною картою або самостійно. Виконує необхідні розрахунки, пов'язані з налагодженням машин, верстатів, пресів та іншого устаткування. Встановлює пристрої та інструмент. Додержує правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.