Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів
Інструкція для посади "Машиніст лакувальних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 53. Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України від 30 грудня 2000 р. N 278. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією машиніста лакувальних машин 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії, будову і способи підналагодження обслуговуваних машин та агрегатів; правила визначення товщини бляхи; температурний режим сушильних агрегатів; правила заправляння машин лаком, емаллю, скипидаром і розчинниками; способи змивання лаку, емалі; правила покриття лаком та емаллю бляхи і банок; технічні вимоги до якості грунтування і лакування поверхонь; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує лакувальними машинами під час грунтування, лакування і емалювання листів, штабів бляхи та бляшаних банок. Сушить листи бляхи в сушильних агрегатах. Контролює температуру сушильних агрегатів за допомогою ртутних термометрів, пірометричних вольтметрів. Подає листи чи штаби бляхи на вальці лакувальної машини. Регулює швидкість машини. Заправляє машину лаком, емаллю, скипидаром і розчинниками. Змиває лак і емаль. Замінює гуму. Завантажує банки у машину. Стежить за роботою автоматичних приладів, сигнальних ламп і за якістю покриття листів бляхи або штабів та банок. Підналагоджує машини. Додержує правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.