Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів
Інструкція для посади "Верстатник бляшано-банкового устаткування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 53. Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України від 30 грудня 2000 р. N 278. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією верстатника бляшано-банкового устаткування 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, способи, правила підналагодження і режими роботи обслуговуваного устаткування; розміри елементів виготовлюваних деталей; технічні вимоги до вироблюваної продукції; умови застосування контрольно-вимірювальних приладів та інструментів; основні знання про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості оброблюваної поверхні; основні механічні властивості оброблюваних матеріалів; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
З'єднує денця і корпуси бляшаних банок, перевіряючи ширину поперечного шва та глибину насадження денець; обрізує, зачищає, закатує лузгу, борти у виробах на закатувальних автоматах та напівавтоматах і за допомогою ручних пристроїв; у разі виготовлення корпусів бляшано-банкових виробів із заготовок на корпусоутворювальних автоматах, автоматичних і напівавтоматичних лініях. Виготовляє корпуси бляшано-банкових виробів із корпусних заготовок на корпусоутворювальних автоматах, автоматичних і напівавтоматичних лініях, готує припій. Наносить ущільнювальні пасти і розчини на денця та кришки банок на пастонакладальних автоматах і сушить їх у механізованих сушильних апаратах, регулюючи температуру в них. Склепує поздовжні шви корпусів бляшано-банкових виробів на склепувальних напівавтоматах, перевіряючи якість швів. Відбортовує торцеві кінці корпусів банок на фланцевідгинальних верстатах, періодично перевіряючи висоту відбортованого корпусу шаблоном. Підналагоджує і обслуговує устаткування у процесі роботи. Додержує правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.