Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів
Інструкція для посади "Сортувальник жерсті та виробів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 53. Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України від 30 грудня 2000 р. N 278. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: назву і маркування сортованих заготовок, деталей і виробів; технічні вимоги до заготовок, деталей і виробів; способи упаковування і укладання в тару; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сортує з вибраковуванням суцільнотягнуті банки і туби, денця, кришки і вироби з жерсті після штампування та пресування. Сортує банки корпусів і штабів розкрою жерсті на ножицях або на куторубальних машинах. Сортує листове оцинковане залізо, призначене для виготовлення тари. Визначає шорсткість поверхні оцинковки. Просвічує денця і кришки. Упаковує у папір відсортовані кришки за міркою-рахунком. Укладає у тару заготовки, деталі і готові вироби. Заповнює контрольні талони і наклеює їх на тару або вкладає в неї. Додержує правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.