Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих електродів
Інструкція для посади "Розварник силікатної брили 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 43. Виробництво металевих електродів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України від 18.01.2002 р. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією розварника силікатної брили 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову автоклавів різних типів та зм'якшувачів води; правила розрахунків завантажування брили та води в автоклав, коректування модуля рідкого скла; методи приготування розчину карбоксиметилцелюлози, намивного розчину та фільтрувального шару; електричні та хімічні властивості рідкого скла.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес розварювання калієвої, натрієвої або комбінованої брили в обертових автоклавах. Вводить пасивуючі добавки (хромпік, марганцево-кислий калій). Освітлює, фільтрує та випарює розчин. Здійснює корекцію модуля рідкого скла шляхом добавлення розчину лугу. Готує намивний розчин, фільтрувальний шар з потрібними характеристиками з пористих матеріалів, води необхідної жорсткості, розчину карбоксиметилцелюлози. Регенерує фільтрувальну тканину.