Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих електродів
Інструкція для посади "Рубач дроту 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 43. Виробництво металевих електродів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України від 18.01.2002 р. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією рубача дроту 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила налагодження правильно-відрізних автоматів різної конструкції; загострювальних та заточувальних верстатів, стикозварювальних машин, різних допоміжних пристроїв; розмотувальних центрів, мотовил, приймальних транспортерів, укладальників; принцип роботи волочильного стану, взаємодії його окремих вузлів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Рубає дріт зі сталі, кольорових металів та сплавів на правильно-відрізних автоматах продуктивністю понад 350 стрижнів за хвилину з регулюванням довжини стрижнів. Рубає дріт на лінії волочильного стану. Налагоджує автомат на рубку дроту різного діаметра та різних марок. Заточує та установлює рублячі ножі, підбирає та установлює фільєри в правильні агрегати, зварює кінці дроту на стико-зварювальній машині.