Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Паяльщик по вініпласту 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією паяльщика по вініпласту 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виготовлення особливо складних виробів; деформацію вініпласту під час нагрівання; допустиму температуру та тиск в трубопроводах; причини пропалу та непровару під час зварювання, способи випробування виробів з вініпласту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та ремонтує особливо складні деталі та вироби з великою кількістю сполучених відводів, переходів різних перерізів та профілю з вініпласту, фторопласту, поліетилену та інших пластмас. Розкроює фасонні пірамідальні та конусні вироби. Напиляє полімери стисненим повітрям на поверхні апаратів та механізмів. Оплавляє напилені полімери в електропечах високої напруги.

Приклади робіт
Апарати та вироби - антикорозійні покриття напиленням та оплавленням полімерів. Дифузори, дефлегматори, шибери - виготовлення з вініпласту. Повітроводи конусні та з великою кількістю сполучених відводів - виготовлення з вініпласту. Повітроводи, циклони - монтаж.