Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Розмітник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: найменування, будову та правила застосування простого розмічального інструменту; способи визначення розмірів довжини дуг, хорд, кіл; правила заточування та заправлення розмічального інструменту; правила розкроювання матеріалу та розташування деталей під час розмічання; склад розчину для фарбування поверхонь, які розмічає, та способи його приготування; базові поверхні та поверхні, які підлягають подальшому обробленню; правила підготовки кромок під зварювання; основні відомості про допуски та посадки та їх позначення на кресленнях; основи технічного креслення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розмічає заготовки, деталі, металеві моделі, відливки, поковки та металоконструкції під оброблення за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) з вивірянням та установленням на плиті, підкладках, клинах, домкратах. Готує крейдяний розчин. Фарбує деталі під розмічання. Викреслює нескладні геометричні побудови з простими сполученнями.

Приклади робіт
Букси сальників до молотів - розмічання. Вали електромашин - розмічання під свердління. Вали одноколінчасті - розмічання поковок. Валики - розмічання шпонкових пазів та отворів під шплінт. Валки прокатні масою до 1000 кг - розмічання під обрізання та центрування. Відливки фасонні дрібні нескладної конфігурації - розмічання під фрезерування за шаблоном. Деталі прості: баранчики, вилки, рами, вушки тощо - розмічання за шаблоном. Деталі тепловозів (диски п'ятників, рамки, важілі усмоктувальних клапанів дизеля, затискачі для паливного трубопроводу) - розмічання. Деталі фасонні - розмічання під механічне оброблення. Заготовки зі сортової, штабової та листової сталі - розмічання під різання за шаблоном. Ключі гайкові - розмічання зіва. Ключі "зірочка" - розмічання під довбання. Корпуси клапанних колонок - розмічання місць для вирізання пробних планок. Корпуси та кришки підшипників діаметром до 300 мм - розмічання. Кришки коробок швидкостей різних верстатів - розмічання під стругання та фрезерування. Кронштейни ресорні, балансири візків суцільнометалевих вагонів, підвіски гальмові, сережки ресорні - розмічання. Кузови автобусів - розмічання обшивання. Кулачки - розмічання за шаблоном. Моделі та стрижневі ящики (нескладні), кокілі та шаблони з невеликою кривизною контуру - розмічання під оброблення з незначними геометричними побудовами та ув'язуванням розмірів моделей зі стрижневими ящиками. Обшивання зовнішнє - нанесення контуру листів після свердління. Пази та вікна в деталях - розмічання. Підвіски колискові верхні вагонів електросекцій - розмічання. Підшипники (верхня та нижня половина) - розмічання шпонкової канавки під довбання. Планки прямолінійної конфігурації - розмічання контурів за шаблоном. Плити електромагнітні - розмічання під стругання. Супорти - розмічання під стругання пазу. Фланці - розмічання отворів під свердління. Фланці та заглушки металеві - розмічання за шаблонами. Шаблони прості для перевірки стрижневих ящиків та моделей - розмічання. Шестірні, маховики, муфти - розмічання шпонкових пазів. Штампи, кондуктори, пристрої, цангові патрони та прилади - розмічання простих деталей.