Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника устаткування у виробництві харчової продукції 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та конструктивні особливості устаткування і машин-автоматів; режим роботи машин і агрегатів; причини, які викликають несправності у роботі устаткування, способи їх виконання і усунення; порядок розбирання, складання і регулювання; інструкції з експлуатації та ремонту устаткування; норми запасу швидкоспрацьовуваних деталей; вимоги до якості налагоджування; необхідні контрольно-вимірювальні інструменти; допуски на розміри деталей, методи їх перевірки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує, регулює і ремонтує напівавтоматичні і автоматичні лінії під керівництвом налагоджувальника більш високої кваліфікації та окремі машини і автомати. Перевіряє стан і правильність взаємодії всіх вузлів устаткування. Запобігає, виявляє та усуває технічні несправності у роботі устаткування. Здійснює заміну, підгонку та налагодження швидкоспрацьовуваних деталей і прокладок. Проводить монтаж, балансування та випробування устаткування. Контролює роботу напівавтоматичних ліній та окремих машин-автоматів. У процесі роботи налагоджує і регулює вузли та механізми. Бере участь у різних видах ремонту, випробуванні та здаванні устаткування в експлуатацію. Складає заявки на необхідні деталі та матеріали. Змащує устаткування, набиває сальники та зшиває паси.