Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст дробильних установок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера харчової продукції 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до сировини, напівфабрикатів і якості дроблення; методи проведення ситових аналізів; будову, правила регулювання машин і сполученого з ними устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес дроблення (подрібнення), розтирання твердої, сухої, вологої сировини, напівфабрикатів у жареному, вареному, сирому вигляді для виготовлення харчової продукції на дробарках різних систем із попереднім і наступним сортуванням, різанням, сушкою, грохоченням. Рівномірно завантажує сировиною і напівфабрикатами дробильні машини за допомогою транспортерів або вручну. Вивантажує, транспортує сировину на наступні стадії оброблення. Регулює ступінь здрібнення за результатами проведених ситових аналізів і органолептично. Виявляє та усуває причини відхилень від режиму дроблення. Контролює роботу транспортних і аспіраційних пристроїв. Підбирає і замінює сита, молотки, дека, бичі, пальці. Регулює зазор дробильного вузла.

Приклади робіт
Дроблення бобів какао обжарених, бобів соєвих, горіхів, зерна, зерна кукурудзи замоченого і зародку, сировини для сиру, наповнювача для морозива і сиркових виробів тощо.