Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Кондиційник зерна та насіння 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кондиційника зерна та насіння 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову кондиціонерів і контрольно-вимірювальних приладів; режими кондиціонування; правила регулювання процесу кондиціонування; причини і способи усунення несправностей у роботі устаткування; різновиди процесів кондиціонування; способи визначення якості зерна; вимоги до зерна, що надходить на кондиціонування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес обробки теплом зволоженого зерна, перерозподілу вологи в зерні відповідно до установлених норм. Подає зволожене зерно пневматичним і механічним транспортом. Нагріває зволожене зерно до заданої температури, витримує і охолоджує. Регулює за показаннями контрольно-вимірювальних приладів подачу зерна в кондиціонер, температуру теплоносія і нагрівання зерна. Визначає за результатами лабораторних аналізів закінчення процесу кондиціонування. Транспортує готове зерно, Очищує норії, аспіраційні пристрої, батареї і решітки кондиціонерів. Усуває несправності в роботі устаткування.