Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Бляхар 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи привідних верстатів та ножиць, які обслуговує; призначення та правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювального інструменту; заходи прямолінійного та криволінійного різання металів та сплавів; способи паяння м'якими та твердими припоями простих деталей та вузлів; найменування, маркування металів та сплавів, які обробляє; заходи виконання простих бляхарських робіт; розмічальні позначення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє прості вироби з листових металів та пресованих профілів за кресленнями, шаблонами та взірцями. Виконує прямолінійне ручне різання листового металу та ріже фасонні заготовки всіх розмірів за шаблонами та розміткою. Виконує криволінійне різання простих деталей з дахової та тонколистової сталі на привідних верстатах. Згинає прямолінійні фальці. Править малогабаритні деталі й вироби та невідповідальні великі деталі й вироби. Відпалює листовий матеріал за кондукторами та розміткою. Свердлить отвори за кондуктором і розміткою. Відрубує, обпилює та обчищає деталі. Паяє прості вироби та деталі. Установлює та обладнує нескладні кожухи та захисні огорожі. Виконує складні та особливо складні бляхарські роботи під керівництвом бляхаря вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Баки для питної води - виготовлення. Баки для упакування виробів - виготовлення з жерсті. Деталі з листової сталі - розмічання, свердління, клепання, згинання в одній та двох площинах під різними кутами на згинальній машині та вручну; різання на роликових ножицях. Жеребейки для ливарних цехів - різання, згинання, клепання, лудіння. Заготовки прості з листового матеріалу - вирізання на ручних ножицях. Кожухи прості, ковпаки підфарні - виготовлення та установлення. Коробки прості - виготовлення. Лійки, ящики, тази огорожі до двигунів - виготовлення з листової сталі з подвійним фальцом, з паянням та лудінням. Ліхтарі вагонні внутрішні - виготовлення за готовими шаблонами та паяння. Пенал для електродів - виготовлення. Петлі, ручки з листової сталі - виготовлення. Прокладки прямокутні, круглі, фігурні - різання за кресленнями та ескізами. Рупори - виготовлення. Сифони для локомотивів з відбортовкою - виготовлення. Труби циліндричні з листової сталі - виготовлення та установлення. Фланці - правка. Ящики мірні, сміттєві лотки, петлі - виготовлення. Ящики холодильних шаф - обшивання листовим матеріалом.