Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Випробувач герметичності 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача герметичності 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила випробувань та технічні умови на випробування конструкції і арматури; будову та призначення контрольно-вимірювальних приладів, які застосовує; механічні властивості легованих, нержавіючих сталей, кольорових та спеціальних сплавів; методи усунення дефектів, що виявлені під час випробувань.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випробовує на герметичність окремі конструкції, посудини та арматуру під гідравлічним тиском понад 15,0 до 30,0 МПа (150 до 300 кгс/кв.см) та під пневматичним тиском понад 1,6 до 4,0 МПа (16 до 40 кгс/кв.см). Усуває прості дефекти, які виявляє під час випробувань.

Приклади робіт
Двері клінкетні - випробування на непроникність. З'єднання - усунення дефектів після випробування. Листи накладні по зовнішньому обшиванню в палубі - усунення дефектів. Палуби суден - випробування. Приміщення - випробування на герметичність. Складання та вузли - випробування на герметичність. Цистерни паливні, які розташовані вище другого дна, - випробування на герметичність.