Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Свердлувальник-пневматик 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією свердлувальника-пневматика 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила перевірки на точність свердління пневматичних та електричних свердлильних машинок різних типів; будову, геометрію та правила заточування та доведення усіх видів різального інструменту; конструкцію різних універсальних та спеціальних пристроїв; будову складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; систему допусків та посадок, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Свердлить, розсвердлює, зенкує в деталях та виробах з різних матеріалів отвори з діаметром понад 35 мм. Вирізає отвори різного діаметра в сталях підвищеного опору. Нарізає різьбу в отворах з діаметром понад 22 мм.

Приклади робіт
Ахтерштевні - свердління. Деталі та вузли - свердління, розсвердлювання та зенкування отворів за розміткою та за кондукторами у всіх положеннях. Ілюмінатори - установлення пристроїв і вирізання отворів. Каркаси складальні об'ємних секцій - свердління контрольних отворів. Колектори - свердління отворів. Обшивка зовнішня суден - свердління отворів. Сталь маломагнітна - свердління отворів з діаметром понад 12 мм. Штевні - свердління отворів.