Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст дорожньо-транспортних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста дорожньо-транспортних машин 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову й технічні характеристики дорожньо-транспортних машин, навісного обладнання та пристроїв; правила монтажу й демонтажу навісного обладнання, принцип роботи та систему керування ними; системи змащування, живлення та охолодження двигунів внутрішнього згоряння; граничне навантаження на обслуговуване обладнання; правила дорожнього руху; встановлену сигналізацію під час виконання робіт; допустимі кути спуску та підйому машини; види робіт, що виконуються дорожньо-транспортними машинами, порядок і способи їх виконання, правила виконання робіт з причіпним та навісним обладнанням; технічні вимоги до матеріалів, які застосовуються під час улаштування доріг та майданчиків; марки й норми витрачання горючих та мастильних матеріалів; способи визначення та усунення неполадок; порядок оформлення приймально-здавальних документів на виконані роботи; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує дорожньо-транспортними машинами під час виконання робіт з планування майданчиків, профілювання трас, доріг, переміщення ґрунтів та сипких матеріалів, укочування дорожнього полотна, пересування залізничних колій, розпушування гірничої маси та інших аналогічних робіт із застосовуванням основного й змінного навісного обладнання. Проводить заправлення машин горючими та мастильними матеріалами, змащування вузлів машин, навісного та причіпного обладнання. Уявляє та усуває неполадки машин та механізмів у процесі роботи. Виконує профілактичний ремонт і бере участь у інших видах ремонту обслуговуваного обладнання.

Спеціалізація
У разі керування автогрейдером з двигуном потужністю понад 44,2 кВт до 73,5 кВт (60 до 100 к. с.), моторним котком масою понад 5 т.