Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Водій-випробувач 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією водія-випробувача 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи завантажувальної висувної платформи з поворотним пристроєм простих і середньої складності агрегатів, вузлів і приладів, які обслуговує; призначення та застосування контрольно-вимірювальної апаратури та випробувальних приладів і стендів; технічні умови на установлення, регулювання і приймання основних вузлів і агрегатів; причини окремих несправностей і дефектів, які виникають в процесі випробувань, способи їх усунення; монтажні схеми електроустаткування; методику окремих видів випробувань серійних і експериментальних мотоциклетних транспортних засобів, автомобілів, тролейбусів, тракторів, комбайнів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить окремі види випробувань за типовими методиками. Розбирає, складає і регулює агрегати, вузли і прилади простої і середньої складності, які випробовує. Готує мотоцикли, мопеди, автомобілі, тролейбуси, крани, трактори, комбайни, самохідні косарки та інші транспортні засоби до випробувань. Обкатує та виявляє в них дефекти та конструктивні недоробки. Виконує технічне обслуговування закріпленого автомобіля, трактора, тролейбуса і мототранспортних засобів. Виконує складне маневрування транспортних засобів на завантажувальній дільниці, установлює їх на поворотний пристрій завантажувальної висувної платформи з наступним подаванням в двохярусні пристрої вагонів та установлює їх на місце кріплення. Здає автомобілі до ВТК згідно з технічними умовами.