Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Водій-випробувач 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією водія-випробувача 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: призначення, будову і принцип роботи складних агрегатів, вузлів і приладів, контрольно-вимірювальної апаратури і випробувального устаткування; технологію виготовлення, технічні умови і вимоги до якості складання і до здавання в експлуатацію мотоциклів, автомобілів, тролейбусів, тракторів і комбайнів; монтажні схеми; причини виникнення дефектів в процесі випробувань, способи їх усунення; методику випробувань автомобілів, тролейбусів, тракторів, самохідних косарок, комбайнів і експериментальних випробувань мотоциклів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить випробування за затвердженими програмами в різних шляхових і природнокліматичних умовах. Розбирає, складає і регулює складні і особливо складні вузли і агрегати, які випробовує. Виконує технологічні пробігові випробування автомобілів, тролейбусів, кранів, тракторів, самохідних косарок, мотоциклів і інших транспортних засобів. Виконує польові випробування комбайнів, проводить пробігові випробування в шляхових умовах експериментальних взірців мотоциклів. Усуває дефекти, які виявляються.