Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту автомобілів 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні заходи виконання робіт розбирання окремих простих вузлів; призначення та правила застосування простого слюсарного та контрольно-вимірювального інструменту; найменування та маркування металів, масел, палива, гальмівних рідин, мийних речовин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає прості вузли автомобілів. Рубає зубилом, ріже ножівкою, обпилює, зачищає задирки, промиває, проганяє різьбу, свердлить отвори за кондуктором в автомобілі, очищує від бруду, миє після розбирання та змащує деталі. Бере участь в ремонті під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Автомобілі - зливання води з системи охолодження палива з баків, гальмівної рідини з гідравлічної гальмової системи. Фільтри повітряні та масляні тонкого та грубого очищення - розбирання.