Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Підганяльник котушок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення та способи підганяння різних типів котушок та приладів, які застосовує під час підганяння котушок; схеми робочих місць для вимірювання індуктивності та опорів; типи намоток та їх характеристики; технічні умови на намотування вузлів; правила приймання вузлів та випробування їх; загальні знання з електро- і радіотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Підганяє індуктивність, опори та коефіцієнт трансформації точно за заданими допусками, які передбачені технічними умовами та кресленнями; виміряє індуктивність на резонансних та універсальних мостах індуктивності, на приладах для вимірювання коефіцієнта трансформації.

Приклади робіт
Котушки, які намотані на тороїдальні осердя - підганяння індуктивності з точністю до +- 0,75%. Котушки з осердями з альсифера, карбонільного заліза та феритів - підганяння з точністю до +- 1%.