Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з паливної апаратури 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з паливної апаратури 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, схему живлення і роботу вузлів і деталей паливної апаратури бензинових і дизельних двигунів машин різного призначення; основи процесу згоряння; технологію тарування і способи чеканення жиклерів; способи регулювання карбюраторів та паливної апаратури дизелів на економічну роботу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, випробовує на стендах та регулює складні агрегати і вузли паливної апаратури карбюраторних і дизельних двигунів. Визначає і усуває особливо складні дефекти паливної апаратури.

Приклади робіт
Агрегати і вузли паливної апаратури дизелів - ремонт, випробування, регулювання. Апаратура газобалонна - ремонт і регулювання. Двигуни дизельні - видалення повітря з паливної системи. Двигуни карбюраторні - усування підсосу стороннього повітря. Жиклери - тарування на приладі. Карбюратори - випробування на стенді. Насоси паливні та підкачувальні, форсунки, регулятори кількості обертів - випробування і регулювання.