Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з паливної апаратури 2-го розряду (обробка металів)", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову двигунів внутрішнього згоряння; можливі несправності системи живлення та паливної апаратури і методи їх усунення; правила знімання і установлення апаратури на карбюраторних та дизельних двигунах; правила розбирання, ремонту, складання і заміни окремих вузлів паливної апаратури.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує і складає прості вузли паливної апаратури карбюраторних і дизельних двигунів. Демонтує та монтує апаратуру на карбюраторних і дизельних двигунах. Регулює рівень палива в поплавковій камері карбюраторів.

Приклади робіт
Двигуни дизельні - заміна фільтрів тонкого і грубого очищення палива. Жиклери - розбирання, промивання, продування. Карбюратори - ремонт поплавця, запірного клапана, вузла повітряної заслінки і дроселя. Карбюратори, баки, відстійники, форсунки - заміна. Трубки паливної системи, насоси форсунок, фільтри, паливні насоси, підкачувальні насоси - заміна.