* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту автомобілів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту автомобілів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову автомобілів та мотоциклів; порядок складання простих вузлів; заходи та способи оброблення, зрощування, ізолювання та паяння електропроводів; основні види електротехнічних і ізоляційних матеріалів, їх властивості та призначення; способи виконання кріпильних робіт та обсяг першого та другого технічного обслуговування; призначення та правила застосування найбільш розповсюджених універсальних та спеціальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; основні механічні властивості оброблюваних матеріалів; призначення та застосування охолоджувальних і гальмівних рідин, масел та палива; правила застосування пневмо- та електроінструменту; основні відомості про допуски та посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); основні відомості з електротехніки і технології металів у обсязі роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає вантажні автомобілі, окрім спеціальних і дизельних, легкових автомобілів, автобусів довжиною до 9,5 м та мотоциклів. Ремонтує, складає прості з'єднання та вузли автомобілів. Знімає та установлює нескладну освітлювальну арматуру. Обробляє, зрощує, ізолює та паяє проводи. Виконує кріпильні роботи під час першого та другого технічного обслуговування, усуває виявлені дрібні несправності. Виконує слюсарне оброблення деталей за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) із застосуванням пристроїв, слюсарного та контрольно-вимірювального інструменту. Виконує роботи середньої складності з ремонту та складання автомобілів під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Автомобілі - знімання та установлення коліс, дверей, бризковиків, підніжок, буферів, хомутиків, кронштейнів бортів, крил вантажних автомобілів, буксерних гаків, номерних знаків. Картери, колеса - перевірка кріплення. Клапани - розбирання напрямних. Кронштейни, хомутики - виготовлення. Механізми самоскидні - знімання. Насоси водяні, вентилятори, компресори - знімання та установлення. Плафони, ліхтарі задні, котушки запалювання, свічки, сигнали звукові - знімання та установлення. Прилади та агрегати електроустаткування - перевірка, кріплення під час технічного обслуговування. Проводи - заміна, паяння, ізолювання. Прокладки - виготовлення. Ресори - змащування листів ресор з їх розвантаженням. Свічки, переривники-розподільники - зачищання контактів. Фільтри повітряні, масляні тонкого та грубого очищення - розбирання, ремонт, складання.