* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту автомобілів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту автомобілів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та призначення вузлів, агрегатів та приладів середньої складності; правила складання автомобілів та мотоциклів, ремонту деталей, вузлів, агрегатів і приладів; основні заходи розбирання, складання, знімання та установлення приладів та агрегатів електроустаткування; відповідальні регулювальні та кріпильні роботи; типові несправності системи електроустаткування, способи їх виявлення та усунення; призначення та основні властивості матеріалів, які застосовуються під час ремонту електроустаткування; основні властивості металів; призначення термооброблення деталей; будову універсальних і спеціальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювальних інструментів; допуски та посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення), правила руху транспортних засобів усередині цехів, корпусів та території підприємства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає дизельні та спеціальні вантажні автомобілі та автобуси довжиною понад 9,5 м. Ремонтує, складає вантажні автомобілі, окрім спеціальних та дизельних, легкові автомобілі і автобуси довжиною до 9,5 м. Ремонтує та складає мотоцикли, моторолери і інші мототранспортні засоби. Виконує кріпильні роботи відповідальних нарізних з'єднань під час технічного обслуговування з заміною спрацьованих деталей. Виконує технічне обслуговування; розбирання, ремонт, складання, регулювання та випробування агрегатів, вузлів та приладів середньої складності. Розбирає відповідальні агрегати та електроустаткування автомобілів. Визначає та усуває несправності в роботі вузлів, механізмів, приладів автомобілів та автобусів. З'єднує та паяє проводи з приладами і агрегатами електроустаткування. Виконує слюсарне оброблення деталей за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності) із застосуванням універсальних пристроїв. Ремонтує та установлює складні агрегати та вузли під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Переганяє автомобілі до місця усунення дефектів, установлює автомобілі на підйомники та випробувальні стенди і назад, на нагромаджувальні площадки. Проводить окремі види випробувань за маршрутною технологією та плановими методиками.

Приклади робіт
Автомобілі легкові, вантажні, автобуси всіх марок та типів - знімання та установлення бензобаків, картерів, радіаторів, гальмових педалей, глушників; заміна ресор. Вали карданні, цапфи гальмових барабанів - підганяння під час складання. Вентилятори - розбирання, ремонт, складання. Головки блоків циліндрів, шарніри карданів - перевірка, кріплення. Головки циліндрів самоскидного механізму - знімання, ремонт, установлення. Двигуни всіх типів, задні, передні мости, коробки передач, окрім автоматичних, зчеплення, вали карданні - розбирання. Контакти - паяння. Крила легкових автомобілів - знімання, установлення. Насоси водяні, масляні, вентилятори, компресори - розбирання, ремонт, складання. Обмотки ізоляційних приладів та агрегатів електроустаткування - просочування, сушіння. Реле-регулятори, розподільники запалювання - розбирання. Сідла клапанів - оброблення шарошкою, притирання. Фари, замки запалювання, сигнали - розбирання, ремонт, складання.