Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Знімач-змивальник фарб і лаків 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією знімача-змивальника фарб і лаків 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії апаратів кісточкового очищення; технічні умови і інструкцію на змивання лакофарбових покриттів з деталей зі сталі, кольорових сплавів, пластмас, гуми і дерева; причини появлення корозії та методи захисту деталей від корозії; основні методи і правила обслуговування креолінових та інших ванн; усування лакофарбових покриттів; основні правила кісточкового очищення та очищення за допомогою металевого порошку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Змиває лакофарбові покриття з деталей середньої складності. Змиває лакофарбові покриття в креолінових ваннах з наступним обробленням деталей. Змиває лакофарбові покриття з трубопроводів і знімних деталей систем. Змиває клей та усуває герметик з деталей літаків. Обслуговує змивальні ванни і вантажопідіймальні механізми. Захищає деталі зі сталі і магнієвих сплавів після усунення захисних покриттів від дії зовнішнього середовища під час ремонту. Очищає деталі і вузли за допомогою металевого порошку або апаратів кісточкового очищення.