* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Готувач електроліту та флюсу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією готувача електроліту та флюсу 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, яке обслуговує; схеми та розміщення комунікацій підвалу; будову контрольно-вимірювальної та регулювальної апаратури; технологічні інструкції з приготування та коректування електролітів, розчинів, регенерації масла.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує електроліти знежирення, травлення, лудіння та пасивування. Обслуговує високошвидкісні агрегати лудіння та централізовані мастильні установки. Стежить за подаванням електроліту лудіння на регенерацію, випарювання та фільтрацію, за своєчасним зливанням розчинів і електролітів, подаванням бавовняного масла та повітря. Контролює роботу вакуум-апаратів, теплообмінників і фільтрів насосів, трубоповітродувок та іншого устаткування, яке обслуговує. Промиває баки та ємності. Бере участь в ремонті устаткування, яке обслуговує.