Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник-електромонтер 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника-електромонтера 4 розряду - не менше 1 року. Повинен мати посвідчення про присвоєння IV групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: схеми підключення високовольтного обладнання, апаратури і приладів постійного і змінного струму із складними схемами включення; технічні характеристики електрообладнання бурових установок; електричні схеми і креслення розміщення обладнання; способи вимірювання опору та ізоляції; розрахунки контурів заземлення для обладнання, змонтованого на буровій, і для окремого обладнання, змонтованого поза буровою; методи зрощування кабелів і заправляння муфт високої напруги; конструкцію бурових установок, бурового обладнання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж, демонтаж, випробування і складання високовольтного обладнання. Виконує розбирання і складання електричних кіл повторної комутації і релейного захисту у станціях з контролю процесу буріння, регуляторів подавання долота, автоматів спуско-підіймальних операцій та ін. Установлює пускорегулювальну апаратуру у ланцюгах гальмової системи головного привода лебідки, кінцевих вимикачів і магнітних пускачів. Підключає за схемою асинхронні і синхронні електродвигуни, силові і контрольні кабелі і монтує схеми повторної комутації з релейно-контакторним і тиристорним керуванням. Виконує монтаж і випробування схем дистанційного керування. Монтує силові трансформатори, автомати спуско-підіймальних операцій, асинхронні і синхронні двигуни. Виявляє дефекти і пошкодження в електричних схемах електрообладнання у процесі монтажних робіт. Виконує обкатку електрообладнання і здавання його в експлуатацію. Монтує і демонтує пульти керування процесом буріння, здійснює розконсервацію і випробування обладнання.