Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: методи і правила монтажу, демонтажу і транспортування бурових установок; конструкцію комплексу механізації та автоматизації; призначення і технічну характеристику комплексу механізмів спуско-підіймальних операцій, механізмів циркуляційної системи; схеми комунікацій пароводопостачання, електропостачання, пневмосистем і обігрівання робочих місць і механізмів; правила проведення стропальних, такелажних робіт з застосуванням вантажопідйомних механізмів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює монтаж, демонтаж і транспортування бурових вишок, привишкових споруд, механізмів для підйому та опускання вишок, обладнання циркуляційної системи очищення бурового розчину, блоку запасних місткостей, енергоблоку і засобів механізації та автоматизації. Розбиває місця розташування фундаментів основ бурового обладнання і привишкових споруд. Прокладає і обв'язує вихлопні колектори для дизелів, паливо-, водо- і маслопроводів. Опресовує лінії і резервуари тиском від 1,6 МПа до 2,6 МПа (від 1,6 кгс/кв.см до 26 кгс/кв.см). Центрує бурову вишку, бурове, силове обладнання і окремі блоки бурової установки. Здійснює прокладання опор ліній електропередач. Керує вишкомонтажною бригадою під час складання, пересування і розбирання бурових установок з вишками усіх типів і конструкцій.